Dažiem mūsu sludinātājiem fiziskā piepūle neatbilst prāta noslogojumam. Tā rezultātā ir vāja veselība. Nav nekāda nopietna iemesla, kāpēc sludinātājam, kam jāpilda tikai parastie sludinātāja pienākumi, lai nebūtu laba veselība. Viņu prātus pastāvīgi nospiež satraucošas rūpes un smaga atbildības izjūta par mūsu organizāciju un svarīgajām iestādēm. Es redzēju, ka nav nekāda īsta iemesla, kāpēc viņiem šī svarīgā darba laikā vajadzētu būt slimiem, ja tikai viņi tiešām ievēros gaismu, ko Dievs devis par to, kā strādāt un kā vingrināt savus spēkus, un ja viņi savai dietai veltīs pareizu uzmanību. [310]
Daži mūsu sludinātāji ēd ļoti daudz un pietiekoši nestrādā, lai organisms atbrīvotos no tanī esošām atkrituma vielām. Viņi ēd un tad lielāko daļu laika pavada sēžot, lasot, mācoties vai rakstot, kad daļu laika vajadzētu veltīt sistemātiskam fiziskam darbam. Mūsu sludinātāju veselība noteikti sabruks, ja viņi nebūs uzmanīgāki, lai nepārslogotu kuņģi ar pārāk lielu daudzumu barības, kaut arī tā būtu veselīga. Es redzēju, ka jums brāli un māsa A., šinī punktā draud briesmas. Pārēšanās aizkavē domu un vārdu brīvo lidojumu un arī izjūtu spēku, kas tik nepieciešams, lai patiesību iespiestu klausītāju sirdīs. Padošanās ēstkārei aptumšo un ierobežo gara spējas un notrulina dvēseles svētos centienus. Nepareiza ēšana un fizisku vingrinājumu trūkums ir novājinājusi dažu mūsu sludinātāju garīgos un morālos spēkus. Kas sajūt kāri pēc liela daudzuma barības, tie nedrīkstētu padoties savai apetītei, bet tiem vajadzētu vingrināties sevis aizliegšanā, un atgūt darbīgu muskuļu un nenomāktu smadzeņu svētības. Pārēšanās nomāc visu mūsu būtni, atņemot spēku citiem orgāniem, lai tikai padarītu kuņģa darbu.
Ja mūsu sludinātāji vienmērīgi nenodarbinās visus ķermeņa orgānus, tad daži orgāni nolietojas, kamēr citi kļūst vāji no bezdarbības. Ja gandrīz visu slodzi uzliek vienam orgānam vai muskulim, tad šis viens, visvairāk lietotais pārgurst un stipri novājinās. Katrai prāta spējai un katram muskulim ir savs īpatnējs uzdevums, un lai cilvēks pareizi attīstīto un saglabātu veselīgu spraigumu, tie visi jālieto vienmērīgi. Dzīvā organismā katram atsevišķam loceklim veicams savs darbs. Katram ritenītim mašīnā jābūt kustīgam un darbīgam. Visas spējas ir saistītas savā starpā un tās visas jāvingrina, lai norisinātos pareiza attīstība.
Brāli un māsa A., neviens no jums neatrod prieku pie fiziskajiem mājas darbiem. Jums abiem ir jāattīsta mīlestība uz praktiskajiem dzīves pienākumiem. Šī izglītība ir nepieciešama jūsu veselībai un tā palielinās jūsu lietderīgumu. [311] Jūs pārāk daudz domājiet par to, ko jūs ēdīsiet. Jums nevajadzētu aizskart tās lietas, kas bojā asins sastāvu, jūs abi slimojiet ar skrofulozi.
Brāli A., tava mīlestība uz lasīšanu un nepatika pret fizisko darbu dara tevi uzņēmīgu pret kakla un plaušu slimībām, it īpaši, kad tavi pienākumi prasa nodarbināt balsi. Tev jāsargās runāt steidzīgi, it kā atsacītu iemācītu uzdevumu. Tev nevajadzētu tik daudz nodarbināt balss orgānu augšējo daļu, jo tā tie nolietosies un pastāvīgi kairināti, saslims. Jānodarbina ir vēdera muskuļi. Plaušām un balss rīklei jābūt kā kanāliem, bet ne visa darba darītājiem.
Man rādīja, ka tu un tava sieva saslimsiet, tāpēc ka nepareizi ēdiet, un slimība, kas reiz jūsos nostiprināsies, nebūs viegli pārvarama. Jūs abi gadiem ilgi variet izturēt un neparādīt nekādas sevišķas sabrukuma pazīmes, tomēr attiecīgajiem cēloņiem būs noteiktas sekas. Dievs nedarīs brīnumu, lai kādam no jums saglabātu veselību un dzīvību. Jums jāēd, jāmācas un jāstrādā, paklausot apgaismotas sirdsapziņas norādījumiem. Visiem mūsu sludinātājiem jābūt īstiem un patiesiem veselības reformētājiem, kas pieņem reformu, vadoties no pamatlikumiem, paklausot Dieva vārdam, nevis sekojot citiem cilvēkiem. Dievs mums ir devis lielu gaismu par veselības reformu, un Viņš no mums visiem prasa, lai mēs to cienītu. Viņš nesūta gaismu, lai viņa ļaudis to atmestu vai neievērotu, neciešot par to nekādas sekas.