Uz šīs grāmatas vāka un titullapas ir rakstīti divi jautājumi: “Vai Bībelei var ticēt?” un “Vai tam ir nozīme?” Iespējams, ka šie ir divi vissvarīgākie jautājumi, kurus kāds vispār varētu uzdot. Turpmākajās lappusēs mēģināsim rast atbildes uz tiem. Pirmais — “Vai Bībelei var ticēt?” — ir ārkārtīgi nozīmīgs; jo vairāk tāpēc, ka daudzi cilvēki šodien uzskata, ka viņi vairs nespēj ticēt Bībelei. Šis jautājums aizņems lielāko daļu laika, jo mēs atklāsim vairākus iemeslus, kāpēc, sākoties 21. gadsimtam, mēs vēl joprojām varam ticēt šai ievērojamajai grāmatai, kas ir izdzīvojusi vairāk nekā divus tūkstošus gadu. Tā kā tie, kas tic Bībelei, ir mazākumā, viņiem ir nepieciešami patiešām labi iemesli to turpināt darīt. Šīs grāmatas mērķis ir aplūkot dažus no tiem, citiem vārdiem — iepazīties ar pierādījumiem.
Vispirms mēs apskatīsim otro jautājumu — “Vai tam ir nozīme?” Vajadzētu būt diezgan skaidram motīvam, kāpēc mēs nodarbosimies tieši ar šo tēmu. Ja tam nav nozīmes, kāpēc vispār uztraukties? Ja tas nemaz nav tik svarīgi, vai mēs ticam vai neticam Bībelei, nav lielas jēgas par to vispār domāt, vēl jo mazāk — tērēt tam savu laiku. Bet ja tas tomēr ir svarīgi, tad mums maksimāli rūpīgi un objektīvi jāizanalizē visi pierādījumi. Tikai tā mēs varēsim atrast pareizos iemeslus, kāpēc ticēt grāmatai, kuru liela daļa mūsdienu sabiedrības uzskata par novecojušu un nenozīmīgu. Mums jānoskaidro, vai tas ir svarīgi.
Tāpēc pirmajā šīs grāmatas nodaļā apskatīsim dažus no argumentiem, kāpēc Bībele vēl joprojām saglabā savu nozīmi un kāpēc ticēšana tai var nest labumu gan mums, gan arī sabiedrībai, kurā dzīvojam. Atlikušajās nodaļās mēs pārlūkosim tos pierādījumus un argumentus, kurus jebkuram saprātīgam cilvēkam — jaunam vai vecam — vajadzētu pārdomāt, izlemjot, ko darīt ar Bībeli — ticēt tai vai nē, pieņemt to vai noraidīt tās sniegto vēsti.
Vārds pierādījumi ir svarīgs. Mēs nestrādāsim ar privātiem viedokļiem, vēlmēm vai jau novecojušiem un pat uzjautrinošiem iepriekšējo paaudžu ticējumiem. Mēs darbosimies ar faktiem, ar pamatotiem faktiem un to saprātīgiem skaidrojumiem. Es lūdzu jūs būt gataviem pārdomāt visus materiālus, ko atradīsit nākamajās lappusēs. Esiet labprātīgi izmantot savu prātu un izdarīt secinājumus, pamatojoties uz saprātīgiem apsvērumiem. Tas, ko jūs izlasīsit šīs grāmatas nodaļās, ir “kristiešu ticības pamats”, kā to reiz raksturoja kāds sens rakstnieks. Tas ir pamats, uz kura mēs varam būvēt saprātīgu argumentu kopumu — pasaules skatījumu — un veselīgu pieeju dzīvei. Ticībai jābalstās uz pārbaudāmu pierādījumu klints, nevis uz nepilnīgu viedokļu smiltīm.