Dievs mums visiem ir devis kaut ko, kas mums jādara. Izpildot dažādos pienākumus, kas mums jāveic un kas atrodas mūsu ceļā, mūsu dzīve kļūst lietderīga un mēs tiekam svētīti. Caur vingrināšanu kļūst stiprināti ne tikai ķermeņa orgāni vien, bet tiem darbojoties, arī prāts iegūst stiprumu un zināšanas. Viena muskuļa vingrināšana, ja citus atstāj bezdarbībā, nedarīs šos bezdarbīgos muskuļus stiprākus, tāpat kā nepārtraukta kāda prāta (gara) orgāna vingrināšana neattīstīs un nespēcinās tos orgānus, kurus nenodarbina. Katrai spējai un katram muskulim ir savs noteikts uzdevums un visi ir jāvingrina, lai attīstītos pareizi un iegūtu veselīgu spraigumu. Dzīvā organismā katram orgānam un muskulim ir savs darbs. Katram mehānisma ritenītim ir jābūt dzīvam, rosīgam un darbīgam. Dabas smalkie un brīnišķīgie darbi jāuztur aktīvā kustībā, lai tie izpildītu paredzēto uzdevumu. [78] Katrai spējai ir savs iespaids uz citām un lai tās pareizi attīstītos, tad visas ir jāvingrina. Ja kādu no ķermeņa muskuļiem vingrina vairāk kā citus, tad tas kļūst pārāk liels un izpostīs visu organisma attīstības saskaņu un skaistumu. Bet vingrinājumu dažādība liks darboties visiem ķermeņa muskuļiem.
Kas ir vāji un kūtri, tiem nevajadzētu padoties savām bezdarbības tieksmēm, tādā veidā sev atraujot svaigu gaisu un saules gaismu, bet tiem vajadzētu censties strādāt ārpus mājas vai strādāt dārzā. Viņi ļoti nogurs, bet tas tiem nekaitēs. Tu, mana māsa, piedzīvosi nogurumu, tomēr tas tev nenāks par sliktu. Atpūta pēc tam būs saldāka. Bezdarbība novājina nenodarbinātos orgānus. Un ja tad šos orgānus lieto, tad jāpiedzīvo sāpes un nogurums, jo muskuļi ir kļuvuši vāji. Nav prātīgi pārtraukt šo muskuļu nodarbināšanu tikai tāpēc, ka tos vingrinot izjūt sāpes. Sāpes bieži rada dabas cenšanās dot dzīvību un spēku tām organisma daļām, kas bezdarbības dēļ ir kļuvušas pa daļai kā nedzīvas. Šādu ilgi nelietotu muskuļu kustība radīs sāpes, tāpēc ka daba viņus modina dzīvībai.
Staigāšana visos gadījumos, kad tā ir iespējama, ir labākās zāles saslimušajam ķermenim, tāpēc ka šai vingrinājumā darbojas visi ķermeņa orgāni. Daudzi, kas paļaujas uz ārstniecisko fizkultūru, vienkārši nodarbinot savus muskuļus, panāktu vēl lielāku labumu. Dažos gadījumos kustību trūkums izsauc iekšējo orgānu un muskuļu vājumu un saraukšanos, un šie orgāni, kas kļuvuši vāji nelietošanas dēļ, vingrinājumos kļūst stiprāki. Nav tāda vingrinājuma, kas varētu aizvietot staigāšanu. Tā stipri uzlabo asinsriņķošanu. Aktīva locekļu nodarbināšana dos tev, māsa N., vislielāko labumu.
Kamēr tu baidies uzticēties ārstu rokām un domā, ka pati labāk saproti savu stāvokli nekā viņi, tikmēr viņu ārstēšana tev nevar palīdzēt, bet vienīgi darīs ļaunu. Neiegūstot savu slimnieku uzticību, ārsti nekad nevar viņiem palīdzēt. Ja tu pati dod sev priekšrakstus un domā, ka labāk par ārstiem zini, kāda ārstēšana tev vajadzīga, tikmēr tu nevari gūt nekādu labumu. Tev vajag pakļaut savu gribu un uzskatus un neietekmēt pašai sevi, turoties pretī viņu spriedumam tavā gadījumā. Kaut Kungs tev palīdzētu, mana māsa, lai tev būtu ne tikai ticība, bet arī atbilstoši darbi.