Parunāsim par paralizēto, kurš vairākus gadus gulēja bez spējas kustēties. Patiešām, bija tāds cilvēks. Priesteri, vecaji un rakstu mācītāji viņa gadījumu bija izvērtējuši kā bezcerīgu. Tie viņam norādīja, ka paša grēku dēļ ir radies šāds stāvoklis un ka viņam nav cerību. Reiz kāds šim vīram pastāstīja par cilvēku, vārdā Jēzus, kurš veic varenus darbus. Viņš dziedināja slimos un pat augšāmcēla mirušos. „Kā man pie Viņa nokļūt?” jautāja slimnieks.
„Mēs tevi aiznesīsim pie Jēzus, tieši pie Viņa,” sacīja viņa draugi. „Mēs esam dzirdējuši, ka Viņš ir atnācis uz kādu netālu vietu.”
Tad viņi paņēma bezcerīgo cilvēku un aiznesa tur, kur atradās Jēzus. Taču apkārt mājai, kurā bija Jēzus, bija sapulcējies milzīgs pūlis, kura dēļ tie nerada iespēju pat tuvoties durvīm. Ko viņiem darīt? Tad paralizētais ieteica viņiem izveidot jumtā caurumu un pa to nolaist viņu lejā.
Šādā veidā viņš atklāja savu patieso ticību. Viņi to izdarīja, un slimais tapa nogādāts tieši Jēzus priekšā, kur Viņš neveselo varēja redzēt. Jēzus, uzlūkojis slimnieku, apžēlojās par viņu un sacīja: „Mans bērns, tavi grēki tev piedoti.” (Marka 2:5) Kas tas bija par prieku! Jēzus zināja, kas grēku novārdzinātajai dvēselei ir nepieciešams. Viņš zināja, ka slimo bija nomocījusi paša sirdsapziņa. Tāpēc Viņš sacīja: „Tavi grēki tev piedoti.” Kāds mierinājums ieplūda cilvēka prātā! Kāda cerība pildīja sirdi!
Taču no farizeju sirdīm izlauzās neapmierinātība: „Ko šis tā runā? Viņš zaimo Dievu. Kas cits var grēkus piedot kā vienīgi Dievs?”
Jēzus viņiem sacīja: „Bet lai jūs zinātu, ka Cilvēka Dēlam ir vara virs zemes grēkus piedot.” Triekas ķertajam Viņš sacīja: „Es tev saku: celies, ņem savu gultu un ej uz mājām!” (Lk. 5:24) Kā? Ņem savu gultu ar paralizētajām rokām! Nostājies uz savām paralizētajām kājām! Ko darīt? Kāpēc viņš darīja tā, kā bija pavēlēts? Paralizētais izdarīja to, ko Kungs viņam bija sacījis. Ar gribasspēku viņš kustināja savas paralizētās rokas un kājas, un tās klausīja, kas tik ilgi nebija noticis. Šī liecība ļaudīm atklāja, ka viņu vidū ir Kāds, kurš ne tikai piedod grēkus, bet spēj arī dziedināt slimos.
Tomēr šī spēcīgā liecība neatgrieza farizejus. Cilvēki spēj tik dziļi iestigt neticībā, šaubās un neuzticībā, ka pat no mirušajiem augšāmcelts cilvēks nespēj viņus pārliecināt. Savas neticības dēļ viņi paliks neatgriezti, neticības un pretestības pozīcijā. Turpretī visi, kas no sirds pieņem patiesību un kam ir dzirdīgas ausis, slavē Dievu. Viņi sauc: „Mēs šodien esam piedzīvojuši brīnumus!”