Tam, kurš paļaujas uz Kristus taisnību, nevajadzētu ne brīdi domāt, ka viņš pats atbrīvosies no saviem grēkiem. Nevajadzētu arī cerēt, ka pats cienīgi nožēlos grēkus, pirms varēs prasīt sev Kristus taisnību. Mēs neizprotam glābšanas būtību. Tā ir tik vienkārša kā ābece. Tomēr mēs to nesaprotam.
Kā cilvēks var nožēlot grēkus? Vai nožēla nāk no mums? Nē! Jo dabiskā sirds ir ienaidā ar Dievu. Tad kā sirds var piespiest sevi nožēlot grēkus, ja tai nav spēka to darīt? Kas veic grēku nožēlu? Tas ir Jēzus Kristus. Kā Viņš vada cilvēku pie grēku nožēlas? Pastāv tūkstošiem veidu, kā Jēzus spēj to paveikt.
Debesu Dievs pastāvīgi ietekmē cilvēku prātu. Aicinājums ir dots Dieva Vārdā, tomēr ne tikai šeit. Šis aicinājums ir dots visiem, kuri tic Jēzum Kristum un sevī atklāj Viņa raksturu. Varbūt viņi nesludina atklāti, nākot tieši pie cilvēka un stāstot tam par viņa nenožēloto grēku stāvokli, tomēr saskarsmē ar jebkuru Jēzus Kristus mācekli citi redz, ka tam piemīt kas tāds, kā viņiem pašiem nav. Farizeji redzēja, ka mācekļos ir kaut kas, ko viņi nespēj izskaidrot. Tie pamanīja kaut ko brīnišķīgu un nolēma, ka ir klausījušies Jēzu un mācījušies no Viņa.
Mēs nepārtraukti esam pakļauti kādiem iespaidiem. Cilvēka dvēseli var ieskaut gan debešķīga, gan elles atmosfēra. Pastāv divas skaidri atšķirīgas nostājas – mēs šajā jautājumā esam Kristus pusē vai sava ienaidnieka pusē. Ja pastāvīgi pievelkam dievišķās godības gaismas starus, tad Dieva eņģeļi ir ap mums un šī atmosfēra ieskauj cilvēka dvēseli. Mūsu attieksme un mūsu vārdi apliecina patieso atgriešanos visiem, kuri nonāk mūsu ietekmē. „Gars un līgava saka: „Nāc!” Un, kas to dzird, lai saka: „Nāc!” Kam slāpst, lai nāk; kas grib, lai ņem dzīvības ūdeni bez maksas.”
Mēs esam Dzīvā Vīna koka zari, kas tiksim baroti no kokā plūstošās sulas. Tā nepārtraukti plūst uz visiem zariem, un ikviens zars nes augli Dievam par godu. „Ar to Mans Tēvs ir godā celts, ka jūs nesat daudz augļu.” Kāds ir mūsu stāvoklis? Tam ir jābūt dzīvās ticības stāvoklim.