Jēzus atbilde līdzinājās tam, kā vecāki atsaucas bērna izmisušam lūgumam. Viņa atbilde bija tik pārsteidzoša, ka neviens no klātesošajiem to nespēja paredzēt. Ir grūti atrast piemērotu mūsdienu salīdzinājumu šai atbildei. Bet mēģināsim! Iedomājies, ka tavs bērns, pārnesis mājās nesekmīgu liecību, kas rada tev apjukumu, grib, lai viņam nopērk automašīnu. Vai Tev kādreiz ir izteikti tik muļķīgi lūgumi? Tas izbrīnītu ikvienu, arī tevi, ja tu patiešām dotos un iegādātos šādu milzīgu dāvanu savam necienīgajam un neuzvedīgajam bērnam! Bet kā būtu, ja tu teiktu: “Automašīna? Ak, nē! Kādēļ gan man nopirkt tev vienkārši auto? Es tev labāk došu pilnīgi jaunu, sarkanu Ferrari ar garāžu, kur to turēt, plašu savrupmāju un vēl desmit miljonus dolāru katru mēnesi ikdienas tēriņiem uz visiem laikiem, mūžīgi!” Kā būtu ar šādu atbildi?
Tieši tā Jēzus atbildēja: “Patiesi Es tev saku: šodien tu būsi ar Mani paradīzē.” (Lūkas 23:43) Atbilde sākas ar vārdu“patiesi” (“amen” grieķu valodā), uzsverot apgalvojuma ticamību un nozīmīgumu. Jēzus turpina ar “Es tev saku”, tā koncentrējot uzmanību uz atbildes devēju un saņēmēju. Citiem vārdiem, Jēzus šim vīram atbild: “Es esmu tavs Garants, un tu esi tās saņēmējs.”
Tālāk seko vispārsteidzošākā atbilde, kas uzrakstīta vienīgi Lūkas evaņģēlijā – evaņģēlijā, kura būtiskākais teoloģiskais motīvs uzsver “pestīšanu ikvienam”. Jēzus atbildi mēs sadalīsim četrās daļās. Bet vispirms aplūkosim šo vārdu secību oriģinālajā grieķu valodā, jo tas palīdzēs noteikt katra vārda nozīmību teikumā. Oriģinālais grieķu teksts vārdus savirknē šādā secībā:“Patiesi tev es saku šodien ar Mani tu būsi paradīzē.”
Šodien. Jēzus nevēlējās, ka šis vīrs paliktu neziņā par savu likteni, kamēr Jēzus nāktu Savā valstībā. Nē! Šis noziedznieks varēja būt drošs par savu pestīšanu šodien, tieši tajā brīdī, negaidot ne sekundi. Nekādas nepacietīgas gaidīšanas un nedrošības. Pilnīga pārliecība iegūta jau šodien! Vārds šodien uzsver tūlītēju pārliecību par glābšanu caur Jēzus kalpošanu (sk. arī Lūkas 4:21; 19:9).
Tu būsi. Apgalvojums ir otrās personas vienskaitlī un nākotnes formā, un tas ir teikts ar drošu pārliecību. Tu būsi. Nevis – tu varētu būt vai ļauj man padomāt, vai tu būsi. Tajā dienā Dieva mazais zēns varēja iegūt pārliecību, ka mūžību viņš pavadīs ar savu Go’el. Tās nebija viņa beigas, lai arī tā noteikti izskatījās. Viņš un Jēzus kopā Dieva valstībā nebija tikai kāda no iespējām, tā bija realitāte! Ju-hū! Es atdotu visu, kas man ir (kas gan nav īpaši daudz), lai ikviens kristietis dzīvotu ar pārliecību par savu pestīšanu. Kam gan būtu jānotiek, lai mēs noticētu, ka būsim kopā ar Jēzu?
Paradise. Jēzus teica: “Tu būsi paradīzē!” Paradīze! Atceries? Dieva izveidotā bērnistaba Saviem bērniem! Vieta, ko Viņš radīja viņu priekam. Īpašais dārzs, kur auga dzīvības koks. Atceries? Tā pati vieta, ko Dieva bērni zaudēja. Jā! Šim noziedzniekam pirmajam ir apsolīts nobaudīt dzīvības koka augli. Viņš būs Paradīzē! Grieķu vārds, kas izmantots 1. Mozus grāmatā 2.-3. nodaļā ir paradeisō. (Ebreju raksti tika tulkoti grieķu valodā; tulkojumam ir dots nosaukums Septuaginta jeb LXX. Jaunās Derības sarakstītāji izmantoja šo tulkojumu, kad atsaucās uz Veco Derību.) Tā ir tā vieta! Atgriešanās pie Radītāja! Tas ir iespējams, jo Viņš mūs mīl un mūsu Go’el samaksāja izpirkuma maksu par mums.
Tieši šajā brīdī Jēzus, mūsu Go’el, maksāja izpirkuma maksu. Viņam bija tiesības apsolīt Paradīzi, jo Viņš maksāja par noziedznieka grēkiem, manējiem un arī tavējiem. Šī ir vienīgā reize visos četros evaņģēlijos, kad Jēzus min vārdu Paradīze. Tieši šajā brīdī Viņš atbrīvoja Saviem bērniem ceļu atpakaļ uz mājām, ceļu atpakaļ pie dzīvības koka, atdodot Sevi nāves sodam, ko viņi bija pelnījuši. Viņš izvēlējās atdot Savu pilnīgo dzīvi (kāda nav nevienam no mums) kā izpirkuma maksu par Saviem bērniem. Tagad Viņš var apsolīt Paradīzi. Un Viņa mazais zēns, kurš piesists krustā līdzās Viņam, pirmais saņem šo apsolījumu! Pārsteigums! Paradīze! Ceļš uz mājām ir atkal vaļā! Bet par kādu cenu?
Ar mani. Varbūt ievēroji, ka šo frāzi es līdz šim nebiju minējusi, neievērojot šī teksta vārdu secība grieķu manuskriptā. Grieķu valodā svarīgākais atrodas tieši teikuma vidū. Būtiskākais ir centrā. Es vēlējos atstāt svarīgāko sadaļu noslēgumā. Jēzus atbildes kodols ir: “Ar mani.” Jēzus viņam saka: “Viss, ko es saku, ir patiesība, mans bērns, tāpēc, ka tu būsi ar Mani. Es esmu tava biļete uz Paradīzi, jo šajā brīdī tieši Es tevi aiznesīšu līdz finišam. Tu būsi Paradīzē, jo tu esi kopā ar Mani. Ne jau savu atzīmju dēļ tu saņemsi Ferrari, māju un miljonu dolāru! Nē! Tas ir iespējams tikai tāpēc, ka tu esi kopā ar Mani. Vai tu to saproti? Tāpēc šī frāze ir teikuma vidū. ES ESMU tava garantija!”