Jesaja veltījis veselu nodaļu, lai vēstītu par To, kuram bija jānāk un jācieš Savas tautas vietā, pat līdz nāvei jānes šo ļaužu grēki un netaisnības. Šo tekstu varam lasīt Jesajas 52:13–53:12. Gandrīz katrā šī aizkustinošā un diezgan neparastā fragmenta pantā ir rodams Jēzus ciešanu piepildījums pilnā mērā, it īpaši dzīves pēdējās dienās, kulminējot nāvē pie krusta.
Šo nodaļu uzskata par lielāko mesiānisko pravietojumu. Tā piepildīšanās Jēzus dzīvē ir tik acīmredzama, ka neprasa komentārus. Mēs īsumā pārskatīsim atsevišķus pantus, tiem pievienojot atbilstošo vietu Rakstos no Jaunās Derības, kas parāda šo pravietojumu piepildīšanos un Kristus ciešanas.
Piepildījums: Jāņa 1:11; Lūkas 18:32.
Piepildījums: Mateja 27:26; 1. Korintiešiem 15:3; Romiešiem
4:25; 1. Pētera 2:21–24.
Piepildījums: Marka 14:61; 1. Pētera 2:23.
Piepildījums: Marka 15:25–27; Lūkas 23:38–42.
Tas, ka visa Jesajas 53. nodaļa ir pravietojums par Jēzu, skaidri redzams ikvienam Bībeles lasītājam. Runādams par ciešanām un pašuzupurēšanos, kas pravietotas šajā pazīstamajā nodaļā, kāds autors teicis šādus vārdus:
Gluži kā “vīram, kam nebija svešas sāpes”, Viņam bija jāuzņemas salauzto nastas. Tāpat kā līdzjūtīgam Ārstam, Viņam bija jādziedē ievainotie un jāpārsien viņu brūces. Tāpat kā laipnam un pacietīgam skolotājam, Viņam bija jāmāca cilvēkiem par ceļu uz svētumu. Un, kad Viņa žēlastības misija bija noslēgusies, Viņu nodeva ļaunās rokās, lai Viņu mocītu un apvainotu, lai Viņš izturētu dvēseles mokas, izjustu, kā Tēvs no Viņa novēršas, un mirtu visnežēlīgākajā nāvē.
Mirdams Savas tautas labā, Jēzus viņus atbrīvoja no grēka un mūžīgās nāves. Tieši tas bija Mesijas mērķis — Viņam bija jāatpestī Savi ļaudis, jāizglābj viņi un jāsniedz viņiem jauna dzīve un jauna cerība. Es vēlētos vaicāt — kurš vēl bez Jēzus visas cilvēces vēstures laikā it tik precīzi izpildījis šīs apbrīnojamās nodaļas minētās prasības? Uz šo jautājumu adekvāti atbildēs vien klusums. Citas atbildes vienkārši nav.