Viena diena ar Dievu

Elena Vaita

Lapa kopā 368

4. janvāris - augsnes apstrāde

„Jo kā zeme izdod savus augļus un kā dārzs liek sazelt saviem dēstiem, tā Kungs liks zelt taisnībai un slavai visu tautu priekšā” Jesajas 61:11.
Varenās Dieva patiesības – „stāv rakstīts” – pielīdzināms dzīvības koka lapām, kuras cilvēkam jāēd, lai tie iegūtu garīgo dzīvību. Ēdot Kunga Jēzus Kristus vārdus, tie mums kļūst par mūžīgo dzīvību. Viņš mums saka: „Vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība” (Jāņa 6:63). No Kristus nākošā, visu atjaunojoša dzīvības straume dziedina rētas, ko sitis grēks.
Ak, cik labs mums Draugs ir Jēzus,
Mūsu grēkus, bēdas nes,
Ak, cik labi, ka mums visu,
Ļauts teikt Dievam lūgšanā.
Lai ko dara citi, mums katram personīgi ar bailēm un drebēšanu jārūpējas par savas dvēseles pestīšanu. Kāpēc? – Tāpēc, ka Dievs ir tas, kas darbojas mūsos, dodot gudrību un veiksmi, pēc Sava labā prāta. Tiešām, lai pagodināts tiktu Viņa paša vārds. Viņš strādās pie cilvēka sirdīm un prāta, jo cilvēki Viņa acīs ir dārgi, ja tikai atļaus Viņam darīt Savu darbu.
Kad cilvēks krita, Dievs sāka darboties, lai iznīcinātu sātana plānus. Dievs strādā cilvēkā. „Jūs esat Dieva aramais tīrums, Dieva celtne” (1. Kor. 3:9). Iesākumā Dievs cilvēkam pavēlēja kopt zemi. Šis darbs tika padarīts grūtāks, sakarā ar Dieva likuma pārkāpšanu. To pārkāpjot, cilvēks rīkojās pretēji savai tagadējai un mūžīgai labklājībai. Zeme tika pakļauta lāstam, jo caur nepaklausību cilvēks pavēra sātanam iespēju sēt viņa sirdī ļaunumu. Zeme, kas sākumā izdeva tikai vērtīgu ražu, tagad sāka audzēt arī nezāles, un tās kopšana prasīja nepārtrauktu cīņu.
Zemes kopšana, līdzīgi skolai, sniedz cilvēkam garīgas mācības. Kopjot zemi, cilvēks kā spogulī redz Dieva darbu pie viņa paša cilvēcīgās sirds. Dievišķais sirds apstrādāšanas darbs pārveido cilvēku. Ja šis darbs, savienībā ar Dievu, tiek virzīts uz priekšu, tad cilvēcīgais darba rīks dien dienā šajā kaujā caur Kristu gūs uzvaru un godu. Caur doto žēlastību tas uzvarēs un tiks nolikts izdevīgākos apstākļos. – Vēstule 5. 1900. g. 4. janvārī, brālim Kolkordam (Colcord). [13]

Lapa kopā 368