Saistīties ar neticīgo nozīmē nostāties uz sātana ieņemtās zemes. Tu apbēdini Dieva Garu un zaudē tiesības uz Viņa aizsardzību. Vai tu vari pieļaut tādu briesmīgu spēku vēršanos pret sevi tavā cīņā par mūžīgo dzīvību? (12)
Jautā sev: “Vai neticīgs vīrs nenovērsīs manas domas no Jēzus? Viņš vairāk mīl izpriecas nekā Dievu; vai tad viņš pamazām arī man neliks priecāties, par ko pats priecājas?” Taka uz mūžīgo dzīvi ir stāva un nelīdzena. Neuzņemies nekādu papildus nastu, kas apgrūtinātu tavu iešanu uz priekšu. (13)
Māja kurā nekad neizklīst ēnas. — Sirds alkst pēc cilvēcīgas mīlestības, tomēr šī mīlestība nav tik stipra, tik tīra un tik vērtīga, lai aizvietotu Jēzus mīlestību. Vienīgi savā Pestītājā sieva var atrast sev gudrību, spēku un žēlastību, lai tiktu galā ar dzīves rūpēm, atbildību un sāpēm. Jēzu viņai vajadzēja darīt par savu stiprumu un padomdevēju. Lai sieviete, pirms atdod sevi kādam zemes draugam, vispirms nododas Kristum un lai neielaižas nekādās saistībās, kas šeit viņu traucētu. Tiem, kas vēlas atrast patiesu laimi, ir vajadzīgas Debesu svētības pār visu, kas tiem pieder un ko tie dara. Nepaklausība Dievam ir tā, kas tik daudzās sirdīs un mājās ienes nelaimi un postu. Mana māsa, ja tu nevēlies māju, kurā nekad neizklīst ēnas, tad nesaisties ar cilvēku, kas ir Dieva ienaidnieks. (14)
Kristieša lēmums. — Ko lai dara kristietis, nonākot kārdināšanā, kas pārbauda viņa reliģisko pamatlikumu veselīgumu? Ar noteiktību, kas būtu [68] atdarināšanas cienīga, viņam atklāti vajadzētu teikt: “Es esmu apzinīgs kristietis. Es ticu, ka septītā nedēļas diena ir Bībeles Sabats. Mūsu ticība un pamatlikumi ir tādi, kas mums liek iet pretējos virzienos. Mūsu kopdzīve nevar būt laimīga, jo, turpinot arvien pilnīgāk Dieva prātu, es arvien mazāk līdzināšos pasaulei un kļūšu arvien līdzīgāka Kristum. Ja tu arī tālāk neredzēsi nekāda jaukuma Kristū, nekādas pievilcības patiesībā, tad tu mīlēsi pasauli, Ko es nevaru mīlēt, bet es mīlēšu Dieva lietas, kuras tu nevari mīlēt. Garīgas lietas ir garīgi apspriežamas. Bez garīgām izšķiršanas spējām tu neizšķirsi, kādas Dievam ir prasības pret mani, kā arī nespēsi saprast manus pienākumus pret Kungu, Kuram es kalpoju; tev liksies, ka pildot reliģiskos pienākumus, es aizmirstu tevi. Tu nebūsi laimīgs; tu būsi greizsirdīgs mīlestības dēļ, kuru es dāvāju Dievam, un es būšu viena savā reliģiskajā pārliecībā. Kad tavi ieskati mainīsies, kad tava sirds atsauksies Dieva prasībām un tu iemācīsies mīlēt manu pestītāju, tad mūsu attiecības atkal var tikt atjaunotas. “
Kristīgais tādā veidā kaut ko upurē Kristum, ko viņa sirdsapziņa atzīst par pareizu un kas rāda, ka viņš mūžīgo dzīvību vērtē pārāk augstu, lai riskētu to pazaudēt. Viņš jūt, ka labāk palikt neprecētam, nekā uz mūžu savienot savas intereses ar cilvēku, kas Pestītāja vietā sev izvēlējies pasauli un kas viņu vadītu prom no Kristus krusta. (15)
Droša laulības savienība. — Tikai Kristū droši var veidot laulības savienību. Cilvēcīgai mīlestībai vissaistošākās īpašības vajadzētu iegūt no dievišķās mīlestības. Tikai tur, kur valda Kristus, var pastāvēt dziļa, patiesa un nesavtīga mīlestība. (16) [69]
Kad viena puse atgriežas pēc laulības savienības noslēgšanas. — Kas iedevies laulībā, būdams neatgriezts, tam pēc atgriešanās ir vēl lielāks pienākums palikt uzticīgam pret savu dzīves draugu, kaut arī reliģiskās pārliecības ziņā viņu uzskati stipri atšķirtos; tomēr Dieva prasības jāstāda augstāk par visām laicīgām saistībām, pat ja tas izsauktu grūtības un vajāšanas. Tāda uzticība, mīlestības un pazemības gara apdvesta, var atstāt mantojošu iespaidu uz neticīgo pusi. (17)
1. — Liecības draudzei V, 365. 366. lpp.
2. — Turpat 363. 364. lpp.
3. — Kristīgas audzināšanas pamati - 102. 103. lpp.
4. — Turpat 500. 501. lpp.
5. — Liecības draudzei IV, 505. lpp.
6. — Liecības draudzei V, 124. lpp.
7. — Kristīgas audzināšanas pamati 498. - 500. lpp.
8. — Liecības draudzei IV, 505. lpp.
9. — Turpat 505. 506. lpp.
10. — Turpat 504. 505. lpp.
11. — Turpat 507. lpp.
12. — Turpat V, 364. lpp.
13. — Turpat 363. lpp.
14. — Turpat 362. 363. lpp.
15. — Turpat IV, 506. 507. lpp.
16. — Lielā Ārsta pēdās 358. lpp.
17. — Vectēvi un pravieši 175. lpp.