Viņam atnākot, tiks uzmodināti taisnie mirušie un taisnie dzīvie tiks pārvērsti. "Mēs gan visi nemirsim," saka Pāvils, "bet visi tapsim pārvērsti it piepeši, acumirklī, pēdējai bazūnei atskanot. Jo bazūne skanēs, un miroņi taps uzmodināti neiznīcībā, un mēs tapsim pārvērsti. Jo tam, kas šeit iznīcīgs, jātērpjas neiznīcībā, un tam, kas šeit mirstīgs, jātērpjas nemirstībā." (1. Kor.15:51-53) Un savā Vēstulē tesaloniķiešiem, aprakstījis Kunga nākšanu, viņš saka: "Pirmie celsies tie, kas ticībā uz Kristu miruši. Pēc tam mēs, dzīvie, kas vēl pāri palikuši, kopā ar viņiem tiksim aizrauti gaisā padebešos pretī Kungam. Tā mēs būsim kopā ar Kungu vienmēr." (1. Tes. 4:16,17)
Ne agrāk, kā tikai Kristum personīgi atnākot, Viņa ļaudis varēs iemantot valstību. Pestītājs sacīja: "Kad Cilvēka Dēls nāks savā godībā un visi eņģeļi līdz ar Viņu, tad Viņš sēdēs uz sava godības krēsla. Un visi ļaudis taps sapulcināti Viņa priekšā, un Viņš tos šķirs tā, kā gans avis šķir no āžiem; un stādīs avis pa savu labo roku, bet āžus pa kreiso roku. Tad Ķēniņš sacīs uz tiem pie savas labās rokas: Nāciet šurp jūs, Mana Tēva svētītie, iemantojiet valstību, kas jums ir sataisīta no pasaules iesākuma." (Mat. 25:31-34) No tikko minētajām rakstvietām mēs redzam, ka tad, kad nāks Cilvēka Dēls, mirušie uzcelsies un dzīvie tiks pārvērsti. (323) Ar šo lielo pārmaiņu viņi tiks sagatavoti ieiešanai valstībā, jo Pāvils saka: "Miesa un asinis nevar iemantot Dieva valstību, nedz arī iznīcība var iemantot neiznīcību." (1. Kor.15:50) Cilvēks savā pašreizējā stāvoklī ir mirstīgs, iznīcīgs, bet Dieva valsts būs neiznīcīga, mūžīgi paliekoša. Tāpēc cilvēks savā pašreizējā stāvoklī nevar ieiet Dieva valstī. Bet, kad Jēzus nāks, Viņš saviem ļaudīm piešķirs nemirstību, un tad Viņš tos aicinās saņemt valstību, kurai līdz šim tie bija tikai mantinieki.
Šīs un arī citas rakstvietas Milleram kļuva par skaidru pierādījumu, ka notikumi, kurus gaidīja pirms Kristus atnākšanas, kā, piemēram, universāls miers un Dieva valsts uzcelšana virs zemes, patiesībā sekos otrajai adventei. Viņš arī atrada, ka visas laika zīmes un pasaules stāvoklis atbilst pēdējo dienu pravietiskajam aprakstam. Vadoties tikai no Rakstu studijām, viņš bija spiests secināt, ka laika posms, kas zemei atvēlēts vēl pašreizējā stāvoklī, tuvojas beigām.
"Vēl cits pierādījums, kas būtiski ietekmēja manu prātu," viņš saka, "bija Rakstu hronoloģija (..). Es atradu, ka iepriekš paziņotie notikumi, kas bija piepildījušies pagātnē, bieži ir norisinājušies kādā noteiktā laika sprīdī. Simt divdesmit gadi pirms plūdiem (1. Moz. 6:3); septiņas dienas pirms lietus sākšanās un četrdesmit dienu lietus periods (1. Moz. 7:4); četri simti gadus ilgā Ābrahāma pēcnācēju uzturēšanās svešā zemē (1. Moz. 15:13); trīs dienas dzēriena devēja un maizes cepēja sapņos (1. Moz. 40:12-20); faraona septiņi gadi (1. Moz. 41:28-54); četrdesmit gadi tuksnesī (4. Moz. 14:34); trīs ar pus gadus ilgais bada laiks (1. Ķēn. 17:1); (skat. Lūk. 4:25), (..) septiņdesmit gadi gūstā (Jer. 25:11), Nebukadnecara septiņi laiki (Dan. 4:13-16); un septiņas nedēļas, sešdesmit un divas nedēļas un viena nedēļa, kas viss kopā izveidoja jūdiem nošķirtās septiņdesmit nedēļas (Dan. 9:24-27), – visi šajos laikos ietvertie notikumi kādreiz pastāvēja tikai kā pravietojums, bet tie ir piepildījušies saskaņā ar pravietoto vārdu." (3)
(324) Tāpēc, kad Millers, studējot Bībeli, atrada dažādus hronoloģiskus periodus, kas, kā viņš nojauta, sniedzās līdz Kristus otrai atnākšanai, viņš nevarēja rīkoties savādāk, kā uzskatīt tos par "iepriekš noteiktiem laikiem", ko Dievs atklājis saviem kalpiem. "Noslēpumainās lietas," saka Mozus, "visas pieder Kungam, mūsu Dievam, bet atklātās lietas ir darītas zināmas mums un mūsu bērniem" (5. Moz. 29:29), un ar pravieti Amosu Kungs paskaidro, ka Viņš "neko nedara, neatklājis savu noslēpumu praviešiem, saviem kalpiem". (Amosa 3:7) Tātad Dieva Vārda pētītāji var cerēt, ka Rakstos viņi atradīs jau iepriekš skaidri pateiktus vispārsteidzošākos cilvēces vēstures notikumus.
"Tā kā es biju pilnīgi pārliecināts," saka Millers, "ka ikkatrs Dieva iedvesmots Raksts ir derīgs" (skat. 2. Tim. 3:16), ka tas nekad nav cēlies no cilvēka gribas, bet ir uzrakstīts, Svētajam Garam ierosinot svētus prātus (2. Pēt.1:21), un ir domāts "mūsu pamācībai, lai mēs, izturīgi būdami bēdās un iepriecu smeldami Rakstos, iegūtu cerību" (Rom. 15:4), tad Bībeles hronoloģiskās daļas nevarēju vērtēt savādāk kā tikai par Dieva Vārdu, kas no mūsu puses prasa tikpat nopietnu attieksmi kā jebkura cita Rakstu daļa. Tāpēc domāju, ka, pūloties saprast, ko Dievs savā žēlastībā ir atzinis par derīgu, lai mums to atklātu, man nebija tiesību paiet garām pravietiskajiem periodiem." (3)
Šķita, ka visskaidrāk otrās adventes laiku atklāj pravietojums Dan.8:14, Glika tulk.: "Divi tūkstoši un trīssimti dienas būs skaitāmas no vakara līdz rītam, tad svētā vieta atkal taps iesvētīta." Sekodams savam pieņēmumam, ka Raksti paši sevi izskaidro, Millers uzzināja, ka simboliskajos pravietojumos diena atbilst gadam (4. Moz. 14:34; Ec. 4:6); viņš redzēja, ka 2300 pravietisko dienu vai burtisko gadu periods sniedzas tālu pāri jūdiem iedalītā laika beigām un tāpēc tas nevar attiekties uz viņu iekārtas svētnīcu. Millers pievienojās plaši pieņemtajam uzskatam, ka kristīgajā laikmetā svētnīca ir zeme, un tāpēc sprieda, ka Dan. 8:14 iepriekš vēstītā svētnīcas iesvētīšana vai (325) šķīstīšana attēlo Zemes tīrīšanu ar uguni, kas notiks Kristum otrreiz atnākot. Tālāk viņš secināja, ka, ja varētu atrast pareizu 2300 dienu izejas punktu, tad būtu viegli noskaidrot arī otrās adventes laiku. Tādā veidā būtu atklāts laiks lielajam visu piepildošajam notikumam, laiks, kad tiks darīts gals lietu tagadējam stāvoklim ar "visu lepnību un varu, greznību un iedomību, ļaunumu un apspiešanu", kad lāsts tiks "noņemts no zemes, nāve iznīcināta, kad Dieva kalpi, pravieši un svētie, un tie, kas bīstas Viņa Vārdu, tiks atalgoti, bet sodīti tie, kas zemi samaitā". (4)
Ar atjaunotu un vēl lielāku nopietnību Millers turpināja pārbaudīt pravietojumus, veltot tik ārkārtīgi svarīgā un par visu citu nozīmīgākā temata studijām veselas naktis un garas dienas. Daniēla astotajā nodaļā viņš nevarēja atrast atslēgu 2300 dienu izejas punktam, lai gan eņģelim Gabriēlam tika pavēlēts paskaidrot Daniēlam atklāsmi, bet viņš to sniedza tikai daļēji. Kad pravieša skatam atklāja briesmīgās vajāšanas, kurām vajadzēja nākt pār draudzi, Daniēls zaudēja spēkus. Vairāk viņš nespēja panest, un eņģelis uz laiku to atstāja. Daniēls kļuva vājš un kādas dienas bija slims. "Un es iztrūcinājos par šo parādīšanu," viņš saka, "bet neviens to nemanīja."
Tomēr Dievs savam vēstnesim bija pavēlējis: "Izskaidro šo parādību." Uzdevumu vajadzēja izpildīt, un, paklausot pavēlei, eņģelis pēc kāda laika atgriezās pie Daniēla un sacīja: "Es esmu ieradies, lai palīdzētu tev nākt pie īstās lietu izpratnes. (..) Tad nu ņem vērā šo vārdu, lai tev šī atklāsme būtu pilnīgi saprotama." (Dan. 9:22,23) Astotās nodaļas atklāsmē palika neizskaidrots viens svarīgs punkts, proti, moments, kas attiecas uz laiku – 2300 dienu periodu, tāpēc eņģelis, turpinot izskaidrojumu, galvenokārt kavējās tieši pie laika:
(326) "Septiņdesmit nedēļas ir nospriestas par tavu tautu un par tavu svēto pilsētu (..). Tādēļ zini un proti: kamēr vārds izgājis Jeruzālemi atkal uzcelt un uztaisīt, līdz vienam Svaidītam (Kristum) Valdniekam ir septiņas nedēļas un sešdesmit divas nedēļas; tad atkal uzcels un uztaisīs ar grāvjiem, jebšu spaidu laikā. Un pēc sešdesmit un divām nedēļām Svaidītais tiks izdeldēts, bet ne sevis dēļ.(..) Un Viņš ar daudziem derību apstiprinās vienu nedēļu, un nedēļas vidū kaujamais un ēdamais upuris mitēsies (..)." (Dan. 9:24-27, Glika tulk.)
Eņģelis pie Daniēla tika sūtīts ar sevišķu nolūku izskaidrot to, ko tas nebija sapratis astotās nodaļas parādīšanā, proti, norādījumu attiecībā uz laiku – "Divi tūkstoši un trīssimti dienas būs skaitāmas no vakara līdz rītam, tad svētā vieta atkal taps iesvētīta." Pēc tam, kad eņģelis Daniēlam bija sacījis: "Tad nu ņem vērā šo vārdu, lai tev šī atklāsme būtu pilnīgi saprotama", tūlīt sekoja vārdi: "Septiņdesmit nedēļas ir nospriestas par tavu tautu un par tavu svēto pilsētu." Vārds, kas šeit tulkots "nospriestas", burtiski nozīmē "nogrieztas". Tātad eņģelis paskaidroja, ka septiņdesmit nedēļas, kas attēlo 490 gadus, ir nogrieztas kā tādas, kas īpaši attiecas uz jūdiem. Bet no kā tās būtu nogrieztas? Tā kā 2300 dienas ir vienīgais astotā nodaļā minētais laika periods, tad septiņdesmit nedēļām jābūt nogrieztām no šī laika posma, septiņdesmit nedēļām jābūt daļai no 2300 dienām un abiem šiem periodiem jāiesākas vienā laikā. Eņģelis arī pateica, ka septiņdesmit nedēļu iesākuma datums ir pavēles izdošana par Jeruzālemes atjaunošanu un uzcelšanu. Tātad, ja atrastu šīs pavēles izdošanas laiku, būtu noskaidrots arī izejas punkts 2300 dienu lielajam laika periodam.
Šī pavēle atrodama Ezras grāmatas septītajā nodaļā. (Ezra 7:12,26) Vispilnīgākā veidā to izdeva Persijas ķēniņš Artakserkss 457. g. pirms Kristus. Bet Ezras 6:14 ir sacīts, ka Kunga nams Jeruzālemē uzcelts "saskaņā ar persiešu ķēniņu – Kīra, Dārija un Artakserksa pavēli". (327) Šie trīs ķēniņi, uzrakstot, apstiprinot un izsūtot pavēles, ir padarījuši celtniecību likumīgu, dodot pravietojumā prasīto zīmi 2300 gadu iesākumam. Pieņemot dekrēta pabeigšanas laiku, tas ir, 457. gadu pirms Kristus, par pavēles izdošanas datumu, atklājās, ka tad ir piepildījusies arī ikviena detaļa pravietojumā par septiņdesmit nedēļām.
"Kamēr vārds izgājis Jeruzālemi atkal uzcelt un uztaisīt līdz vienam Svaidītam (Kristum) Valdniekam ir septiņas nedēļas un sešdesmit un divas nedēļas," – proti, sešdesmit deviņas nedēļas vai 483 gadi. Artakserksa pavēle stājās spēkā 457. gada rudenī pirms Kristus. Skaitot no šī datuma, 483 gadi sniedzas līdz 27. gada rudenim pēc Kristus. Tajā laikā šis pravietojums arī piepildījās. Vārds "Mesija" nozīmē "svaidītais". 27. gada rudenī Jānis kristīja Jēzu Kristu, un Kristus saņēma Gara svaidījumu. Apustulis Pēteris liecina, ka "Dievs ar Svēto Garu un spēku svaidījis nācarieti Jēzu (..)." (Ap.d. 10:38) Un Pestītājs pats paskaidroja: "Kunga Gars ir uz Manis, jo Viņš Mani svaidījis sludināt prieka vēsti nabagiem." (Lūk. 4:18) Pēc kristībām Viņš devās uz Galileju, sludinādams Dieva valstības Evaņģēliju, visur apliecinot, ka "laiks ir piepildīts". (Marka 1:14,15)