Lielā cīņa

Elena Vaita

Lapa kopā 129

15. Bībele un reformācija Francijā

Bībeļu izplatīšanas pasākumus vēl vairāk sekmēja uzlabojumi grāmatu iespiešanas mākslā. Ceļu Dieva Vārdam atvēra arī pieaugošās sakaru iespējas starp dažādām zemēm, seno aizspriedumu un tautu noslēgtības barjeru sagraušana, kā arī Romas pāvesta laicīgās varas mazināšanās. Jau ilgu laiku Bībeli neierobežoti pārdod Romas ielās, un tagad tā ir aiznesta uz visām apdzīvotajām zemeslodes daļām.

Neticīgais Voltērs reiz lielīdamies sacīja: "Man ir apnicis klausīties ļaudis atkārtoti sakām, ka kristīgo reliģiju dibinājuši divpadsmit vīri. Es gribu pierādīt, ka, lai to noliegtu, pietiek ar vienu cilvēku." Pēc viņa nāves jau pagājis gadsimts. Voltērs dzīvoja no 1694. - 1778. gadam, tātad tagad jau pagājuši vairāk kā 200 gadi. - Izdevēji.) Miljoni ir iesaistījušies karā pret Bībeli. Bet tā atrodas tik tālu no iznīcināšanas, ka tur, kur Voltēra laikā bija simts Dieva grāmatas kopiju, tagad ir desmit tūkstoši, jā, pat simts tūkstoši eksemplāru. Kāds agrākais kristīgās baznīcas reformators ir teicis: "Bībele līdzinās laktai, uz kuras nodiluši daudzi āmuri." Kungs saka: "Nevienam ierocim, kas vērsts pret tevi, neizdosies tevi pieveikt, un ikvienu mēli, kas uzstāsies tiesā pret tevi, tu noraidīsi kā netaisnības liecību." (Jes. 54:17)

"Mūsu Dieva Vārds paliek mūžīgi." (Jes. 40:8) "Visi Viņa baušļi ir uzticami. Tie ir stipri mūžīgi mūžam un notiek patiesi un taisni." (Ps. 111:7,8, Glika tulk.) Viss, kas celts ar cilvēcisko autoritāti, sabruks, bet tas, kam pamats likts uz Dieva nemainīgā Vārda Klints, stāvēs mūžīgi.

Lapa kopā 129