Pandēmija? Ierobežojumi? Kā iepriecināt mīļos un vientuļos?

15. decembris, 2020 | Tim Lale

Fiziskās distancēšanās ierobežojumi mums visiem uzliek smagu emocionālo nastu, ko svētku laikā mēs izjūtam vēl pastiprinātāk. Laiks pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada var būt visaicinošākais laiks gadā, it īpaši vientuļajiem cilvēkiem. Tādēļ sazināšanās ar visiem draudzes locekļiem šajā pandēmijas laikā ir ārkārtīgi svarīga. Esam sagatavojuši 7 ieteikumus, kas var palīdzēt iepriecināt draudzes vientuļos locekļus.

 

Piezvani

Pat ja Tu neesi “draudzes vecākais” vai mācītājs, Tu tik un tā vari piezvanīt! Nav svarīgi, ka kāds jau pavisam nesen ir piezvanījis konkrētajam cilvēkam. Jo lielāka interese tiek izrādīta par kādu draudzes locekli, jo labāk.

Kam zvanīt? Sāc ar tiem, kuri Tavā draudzē visticamāk ir vientuļi un kuri maz kontaktējas ar citiem cilvēkiem. Pārdomā, kuri ir Tavi paziņas, ar kuriem senāk sveicinājies laikā, kad apmeklēji draudzi. Padomā īpaši par tiem, kas šajā laikā neizmanto digitālās tehnoloģijas, lai pievienotos tiešsaistes dievkalpojumiem. 

Šeit ir daži padomi, lai Tava saziņa būtu efektīva:  

Rīko lūgšanu telekonferenci

Dažkārt pat ar vienkāršām metodēm var panākt ļoti daudz. Lūgšanu telekonferencei nav jābūt garai, piemēram, Tu vari noorganizēt 15 minūšu garu telekonferenci, kuras laikā cilvēki līdzdala savas lūgšanu vajadzības, un tad jūs varat par to pielūgt. Ja Tu nesaskati sevi kā labu organizatoru, Tu vari ieteikt īstenot šo ideju kādam citam no savas draudzes.

 

Nosūti kartiņu, uzraksti vēstuli

 

Pārsteidz kādu vientuļo draudzes locekli caur vecā, bet labā pasta palīdzību! Kartiņas uzrakstīšana prasa tikai dažas minūtes, un, lai gan vēstules uzrakstīšana var prasīt kādu stundu, tā var ārkārtīgi spēcināt kādu draudzes locekli, kuram šāds stiprinājums bija tik ļoti nepieciešams. 

Nākamreiz, kad dosies uz veikalu, nopērc dažas kartiņas. Aizsūti kartiņu vientuļam draudzes loceklim ar kādu Bībeles pantu, piemēram, “Kam stipra ticība, tam Tu dod mieru, tiešām mieru, jo viņš paļaujas uz Tevi!” (Jes. 26:3). Iedrošini šo cilvēku uzrakstīt atpakaļ.

 

Iesaisties grupas čatā

Viens no veidiem, kā iepriecināt vientuļos, bet digitāli advancētos draudzes locekļus, ir aktīva grupu čatu lietošana. Dažkārt pietiek vien līdzdalīt kādu jauku attēlu, dziesmu vai Bībeles pantu, lai iepriecinātu citu cilvēku visas dienas garumā. Grupas čats var kaut drusciņ sniegt to sajūtu, ka atkal esat viena liela draudzes ģimene klātienē. 

 

Rīko tikšanās tiešsaistē

Vai esi kādreiz izmantojis video zvanus, lai rīkotu tikšanās ar kādu konkrētu nodarbi?
Viens veids, kā video zvanus var padarīt aizraujošākus, ir, piemēram, sarunāt kopīgi pusdienot video zvana laikā. Tik pat labi kopīgi var baudīt arī Sabata pusdienas, kā arī uzsākt Sabata vakaru.

 

Pasniedz dāvanu

Kāda maza SDA draudze Aidaho pilsētā, ASV, ir nolēmusi sniegt dāvanu ikkatram draudzes loceklim. Šogad viņi saņems Marka Finlija grāmatu “Izprotot Daniēla un Atklāsmes grāmatu”. Katram loceklim šo grāmatu atvedīs vai nosūtīs viņiem nozīmētais draudzkopis, kurš šo grāmatu būs arī parakstījis.

Ko varētu darīt Tu? Nosūtīt kādu mazu dāvanu karti vai ziedus. Dāvanu sniegšana ir viena no Gara dāvanām. Iesaisti savu izdomu!

Tieši šobrīd mēs veidojam konkursiņu, kur tieši TU vari laimēt sev un sev mīļam cilvēkam DĀVANU KOMPLEKTU.

Vairāk informācijas šeit - https://www.facebook.com/adventisti.lv

 

“Paciemojies” no attāluma

Viens veids, kā drošā veidā iepriecināt draudzes locekļus, ir, tā teikt, pabraukt garām viņu mājām jeb “paciemoties” no attāluma. Tas nozīmē, ka daži no draudzes locekļiem varētu sagatavot ko īpašu, piemēram, dziesmu vai apsveikumu, kuru no droša attāluma līdzdalīt draudzes loceklim. Protams, pirms “viesošanās” pabrīdini draudzes locekli, ka ieradīsies.

Apustulis Pāvils sacīja: “Un Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu, pasargās jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū.” (Fil. 4:7). Dažkārt Dieva miers nāk no kāda Dieva bērna apciemojuma. Centīsimies šajā svētku laikā veicināt šo mieru. Un tādā veidā paši izjutīsim prieku, ko sniedz svētību dāvāšana citiem.