Vadības samitā risina draudzes vienotības jautājumu
13. februāris, 2018 | Adventist Review
Cits aiz cita runātāji citē Jāņa 17. nodaļu divu dienu samitā Portugālē
Raksta autors ir Endrjū Makčesnijs, septītās dienas adventistu misijas ziņu redaktors, kas apmeklēja septītās dienas adventistu vadītāju vispasaules samitu, kas notika Lisabonā, Portugālē. Vadītāju samitā apmeklētāji izteica savas domas par dažādajiem ziņojumiem un prezentācijām, kas runāja par vienotību.
Septītās dienas adventistu vadības samitā uzver, ka vienotība ir nepieciešama draudzes misijas uzdevuma pabeigšanai un atkārtoti uzsvēra vienotību, ko Jēzus aprakstīja Jāņa 17. nodaļā.
Vienotība ir galvenais problēmjautājums draudzes vadībā, ņemot vērā to, ka Ģenerālkonference, pasaules draudzes administratīvais orgāns, risina domstarpības ar vairākām vienībām, kas nav saskaņā ar nobalsoto politiku. Ģenerālkonferences vienību pārraudzības komiteja, kas risina šo jautājumu, gatavojas prezentēt dokumentu par iespējamiem nākamajiem soļiem gandrīz 300 baznīcas vadītājiem ikgadējā Ģenerālkonferences izpildkomitejas sanāksmē 2018. gada oktobrī.
Adventistu draudzes prezidents Teds Vilsons, atklājot 11. ikgadējo globālo vadītāju samitu Lisabonā, Portugālē, paziņoja, ka “patiesa vienotība .. nāk no sirdī izjustas pakļaušanās Dievam un citiem draudzes locekļiem, strādājot kopā Svētā Vārda, Praviešu Gara un Svētā Gara vadībā.” Pilns adventistu baznīcas prezidenta T. Vilsona runas transkripts atrodams
šeit.
“Vienotība, kas rodas, tālu pārsniedz jebkuru personīgu viedokli, jo pasaules draudze ir rūpīgi pārskatījusi atsevišķas detaļas un pieņēmusi lēmumus,” Vilsons teica savā uzrunā. “Tā lielā mērā pārsniedz jebkuras likumīgas ‘tiesības’, kas varētu tikt īstenotas. Morāli un garīgi pienākumi pret Dievu, pret Viņa draudzi un pret Viņa vienoto misiju tālu pārsniedz jebkuru likumīgu vai neatkarīgu kāda locekļa vai kādas organizācijas pieredzi vispārējā draudzes organizācijā.”
Atverot Bībeli Jāņa 17:2-23, viņš lasīja Jēzus lūgšanu par draudzes vienotību: “Es nelūdzu par viņiem vien, bet arī par tiem, kas tic uz Mani caur viņu vārdiem, lai visi būtu viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, tā lai arī viņi būtu Mūsos; lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis. Un to godību, ko Tu Man esi devis, Es esmu devis viņiem, lai viņi būtu viens, tāpat kā Mēs esam viens. Es viņos un Tu Manī, lai viņi ir pilnīgi vienībā, lai pasaule atzītu, ka Tu esi sūtījis Mani un esi viņus mīlējis, tāpat kā Mani esi mīlējis.”
“Ja kāda organizācija, būdama daļa no Kristus miesas, Viņa draudzes, vēlas rīkoties pēc savas gribas, kas ir pretēja visas miesas gribai, tad šī neatkarīgā un nepakļāvīgā organizācija ir pret Dieva gribu attiecībā uz vienotu draudzi misijā, kas balstās uz Jāņa 17. nodaļu,” Vilsons teica.
Norādot uz Jāņa 17. nodaļu
Runātāji cits pēc cita citēja Jāņa 17. nodaļu divu dienu samitā, ko apmeklēja 49 draudzes vadītāji, ieskaitot divīzijas prezidentus, sekretārus un mantziņus, universitāšu prezidentus un profesorus, kā arī citus.
Marks Finlijs, evaņģēlists un pasaules draudzes prezidenta asistents, aprakstīja Jēzus lūgšanu kā adventistu draudzes vienotības teoloģisko pamatu.
“Visai vienotībai ir jābūt balstītai uz teoloģiskiem pamatiem,” viņš teica prezentācijā ar nosaukumu “Garīgās vienotības vēsturiskā attīstība Septītās dienas adventistu baznīcā”.
Viņš atzīmēja, ka draudzes līdzdibinātāja Elena Vaita ir pieminējusi savos rakstos Jāņa 17. nodaļu vairāk nekā 700 reizes. Lasot vienu no šiem citātiem, viņš teica: “Dieva ģimenei virs zemes ir daudz mācību, kas jāapgūst, lai atbildētu uz Kristus lūgšanu – Viņa pēdējo lūgšanu par Saviem mācekļiem pirms Viņa pazemošanas. Jāna 17. nodaļa, kas satur šo lūgšanu, aptver vairāk nekā jebkura cita nodaļa Jaunajā Derībā” (Letter 92, 1906).
Abners De Los Santos, adventistu pasaules draudzes ģenerālviceprezidents, uzsvēra, ka Jāņa 17. nodaļā atklātā vienotība ir būtiska, lai izpildītu Jēzus pavēli pasludināt evaņģēliju pasaulei.
“Tikai mūsu vienotībā pasaule var redzēt evaņģēlija spēku,” viņš teica prezentācijā ar nosaukumu “Draudzes vienotības svarīgums, kā to atklāj Kristus un Viņa mācekļi”.
Meklējot Kristu
Starp citiem runātājiem samitā, kura tēma bija “Garīga nepieciešamība pēc draudzes vienotības un Bībeles autoritātes, lai veiktu Dieva misiju” bija Ella Simsone un Tomass Lemons, adventistu pasaules draudzes ģenerālviceprezidents, un Djūans Makkejs, pasaules draudzes prezidenta palīgs un Adventistu pasaules radio prezidents. Karniks Doukmentzians, Ģenerālkonferences un Ziemeļamerikas divizijas ģenerālpadomdevējs, piedāvāja legālu skatījumu.
Draudzes locekļiem, kas ilgojas pēc vienotības, vajadzētu meklēt Kristu ar visu savu sirdi, teica draudzes vadītāji.
“Vienotība nav nekas tāds, ko saražo draudze vai jebkāda cita organizācija,” teica Lerijs Evanss, pasaules draudzes prezidenta asistents īpašo vajadzību kalpošanas jautājumos. “Tas ir blakusprodukts tiem, kas personīgi piedzīvo Bībeles Dievu.”
Tuvojoties dienas beigām, Aleksandrs Braiants (Alexander Bryant), Ziemeļamerikas divīzijas izpildsekretārs, aplaudēja runātājiem, parādot, ka adventistu draudze ir stingri vērsta uz Kristu.
“Es vēlos, lai jaunie cilvēki Ziemeļamerikas divīzijā varētu dzirdēt, ko mēs šodien sakām par Kristu kā draudzes centru,” viņš teica diskusijā par jauniešu līderu apmācībām pie apaļā galda. “Ja Kristus nav centrā, tad mums nav nekā.”
Vēl viena doma: misijas pabeigšana
No adventistu pasaules draudzes ģenerālviceprezidenta un samita organizatora Guillermo E. Biaggi ievadvārdiem:
Mēs gribam pārdomāt un iedziļināties ne tikai ziņojumos no dažādām pasaules divīzijām un iestādēm, bet arī prezentācijās par svarīgo vienotības jautājumu un draudzes autoritāti, un kā tas ietekmē draudzes misijas pabeigšanu.
Elena Vaita raksta: “Ak, kā sātans priecātos, ja viņam izdotos iekļūt starp šiem ļaudīm un izjaukt darbu laikā, kad pilnīga organizācija ir būtiska un būs vislielākais spēks, lai nepieļautu maldīgu sacelšanos pret autoritātēm un atspēkotu prasības, kādas Dieva Vārds neapstiprina! Mēs gribam saglabāt nelokāmību, lai neizjuktu organizācijas sistēma un kārtība, kas ir izveidota ar gudru, rūpīgu darbu.” (“Liecības draudzei” 9. sējums 257.-258. lpp.)
Mums vajadzīga Dieva palīdzība caur Svētā Gara klātbūtni, lai kļūtu nodevušies vadītāji ar vīziju, kas pabeidz misiju ar cerības vēsti aizsniegt 7,6 miljardus cilvēku mūsu pasaulē.
Avots:
Adventist Review