Vadītāju apmācības “Kā palīdzēt sirds salauztajiem” Baltijas Konferenču Ūnijā

2. februāris, 2018 | Alla Nimmika

Baltijas Konferenču Ūnijas nodaļu vadītāji pulcējās kopā janvāra vidū, lai nopietni pārdomātu vārdus no Ps. 147:2-3 kā principu, ko īstenot viņu teritorijā:
 
“Ceļ Jeruzālemi Kungs,
Israēla trimdiniekus viņš pulcē.
Viņš dziedē tos, kam satriektas sirdis,
un apsaitē viņu brūces.”
 
Kā saka Baltijas Konferenču Ūnijas prezidents Dāvids Nimmiks, viņi redz “salauzto siržu” jautājumu kā vienu no galvenajiem mūsdienu kultūrā un kā nozīmīgu kristiešiem, kas atzīst, ka Kristus ir Dziedinātājs. Viņi atzīst, ka Viņš vēl joprojām ir lielais Ārsts mūsdienās, atjaunojot mūsu garu un dodot mums cerību.
 
Mācītāji un nodaļu vadītāji Igaunijā, Latvijā un Lietuvā kopā atsaucas šim aicinājumam. Viņi darbojas cilvēku labā un kopā ar viņiem, ļaujot Dievam izmantot viņus, lai svētītu citus. Lai vairotu savas prasmes un nodrošinātu pozitīvas mācīšanās iespējas mācītājiem un draudzes locekļiem, nodaļu vadītāji satikās pirmajā sanāksmē Rīgā, Latvijā svētdien, 14. janvārī, iesākot jauno apmācību kursu “Kā palīdzēt sirds salauztajiem”. Kurss ir domāts, lai sniegtu dalībniekiem zināšanas par mentālo veselību, kas tas ir, kā saglabāt mentālo veselību, kā saprast un palīdzēt cilvēkiem, kas cīnās, un daudz vairāk.
 
Nimmiks iesāka apmācības ar pārdomām par Jes. 46:4: “Līdz pat vecumam – es biju tas, līdz sirmumam – es auklēju tos, es tos radīju, un es tos nesīšu, es nesīšu un izglābšu viņus!”, līdzdalot, kā Dievs ir atklāts kā Atbrīvotājs un Glābējs Jesajas grāmatas otrajā daļā. Svētbrīža beigās dalībnieki bija aicināti lūgt mazās grupās, kas bija kā skaists apmācību iesākums.
 
Pēc tam Dr. Torbens Berglands, Transeiropas divīzijas veselības kalpošanas nodaļas vadītājs, runāja par trim tēmām: mentālā veselība, piesaistes teorija un kā saprast cilvēkus, kas rada izaicinājumus.
 
Gan kā pieredzējis psihiatrs, gan psihoterapeits, Berglands stāstīja, ka tad, kad cilvēki cīnās psiholoģiski, viņi bieži vien cīnās arī garīgi. Tomēr mums ir jāatceras, ka mentālā veselība nav tas pats, kas garīgā veselība.
 
Dr. Berglands paskaidroja, ka tas, ko mēs iemācāmies par attiecībām savas dzīves sākumā, ietekmē to, kā mēs izturamies pret citiem cilvēkiem, kā mēs redzam Dievu un kā mēs veidojam attiecības ar Viņu. Tomēr kad cilvēki sāk mācīties par Dievu un var attīstīt pozitīvas attiecības ar Viņu, viņi var attīstīt arī pozitīvas attiecības ar citiem cilvēkiem. Mēs esam radīti attiecībās, mēs tiekam ievainoti attiecībās un mēs varam tikt dziedināti attiecībās. Attīstīt uzticību, drošību un saikni ar citiem, kā arī piedzīvot, ka mēs varam mīlēt un būt mīlēti – to nozīmē dziedināšana attiecībās.
 
Tam ir praktiskas sekas draudzē – vietā, kur ir īpaši svarīgi, lai mēs izglītotu cilvēkus par to, kas ir mīlestība un kā Dievs mūs mīl. “Ja mūsu draudzes ir vieta, kur cilvēki izturas cits pret citu slikti, tas ietekmē arī viņu attiecības ar Dievu,” paskaidroja Berglands.
 
Kā mēs izturamies pret cilvēkiem, kas rada izaicinājumus? Berglands paskaidroja, ka mums vienmēr ir jāuzdod sev jautājums: “Kāds un cik liels ir mans devums šajās grūtībās un izaicinājumos?”
 
Viņš atzīmēja, ka ļoti maz ir tādu cilvēku, kas apzināti rada grūtības. Bieži vien tie ir cilvēki, kas sevī izcīna tādas cīņas, par kurām mēs nekā nezinām. Tāpēc ir labi, ja esam laipni un uzmanīgi. Viņš izteica domu, ka attiecībās ar grūtiem cilvēkiem mums vienmēr vajadzētu būt cieņas pilniem un necensties izmainīt otru cilvēku, jo cilvēks mainās tikai no iekšienes. Tomēr mums ir jāparūpējas arī par sevi un jāpasargā sevi un citus, ja nepieciešams.
 
Dalībnieki priecājās par prezentācijām, iespēju uzdot jautājumus un diskutēt. Viņi novērtēja profesionālo pieeju, kā tika pasniegtas tēmas, un kopumā atzina, ka šajā pirmajā mācību modulī tika aizskartas ļoti svarīgas tēmas.
 
Mācību turpinājums notiks septembrī.
 
Alla Nimmika
BAUC Sieviešu, Bērnu un Veselības kalpošanas nodaļu vadītāja
 
Avots: BAUC.lv