Jaunieši iesaistīti kalpošanā, pateicoties Globālajai jauniešu dienai
22. janvāris, 2018 | ANN
Jūsu jaunieši var būt “kā svētruna”
Tūkstošiem septītās dienas adventistu jauniešu visā pasaulē mācās būt Jēzus rokas un kājas, “būt svētruna”, kā apliecina Globālās jauniešu dienas moto. Pateicoties kopīgām 13 pasaules draudzes reģionu pūlēm, jaunieši iegūst vīziju kalpošanai un mācās saprast, ka ticība ir kaut kas vairāk nekā tikai iešana uz baznīcu.
Šī iniciatīva sākās 2013. gadā kādreizējā septītās dienas adventistu jauniešu vadītāja Gilberta Kangija (Gilbert Cangy) vadībā. Tā ir viena diena, kas nošķirta jauniešiem (galvenokārt 15-25 gadu vecumā), lai īpaši pievērstos laipnības darbiem savās kopienās. Kā tēlaini teikts jauniešu nodaļas interneta vietnē: “Patiesie reliģijas darbi ietver Dieva mīlestības atklāsmi, izdzīvojot Jēzus evaņģēlija uzdevumu, ko Viņš mums uzticēja, pirms Viņš devās uz Debesīm: ar nesavtīgo darbu palīdzību, kas vajadzībās nonākušajai pasaulei norāda uz augstāko cerību uz labāku pasauli, ko Viņš mums ir padarījis iespējamu”).
Gerijs Bankards (Gary Blanchard), septītās dienas adventistu draudzes jauniešu vadītājs, ir sajūsmināts redzēt jauniešu grupas visā pasaulē, kas ir drošas par savu kā adventistu identitāti un par to, kas viņi ir Kristū, sajūsmināti par kalpošanu un misijas iespējām. Blankards saka: “Ceļojot pa visu pasauli, es redzu daudz ko tik jauku, ko jūs nevarat iedomāties, – jaunus cilvēkus, tūkstošiem jauniešu, kas ir enerģiski un sajūsmināti par to, ka viņi var iesaistīties kalpošanā.”
Sofija Bosvela, jauniešu nodaļas darbiniece un galvenā organizatore izjūt to pašu. “Es domāju, ka mūsdienu paaudze patiešām vēlas iznest draudzi uz ielām,” viņa saka, “un šī iniciatīva dod viņiem iespēju to darīt. Tā ir kalpošana, kas var turpināties visu gadu, un tā ir laba iespēja jauniešiem iesaistīties un ievest draudzē cilvēkus. Es domāju, ir ļoti svarīgi mums kā kristiešiem vispirms ieraudzīt cilvēku vajadzības un tās apmierināt, pirms mēs sākam viņiem sludināt.”
Kā jaunieši apmierina sabiedrības vajadzības? Pagājušajā gadā viņi piedalījās asins ziedošanā, cerot uzstādīt asins donoru rekordu. Viņi arī sadarbojās ar ADRA, lai nodrošinātu pārtiku upuriem 2017. gada dubļu nogruvumos Peru.
Šogad, 2018. gada 17. martā viņi nodrošinās ūdeni un pārtiku tiem, kam tās trūkst. Dalībnieki izvēlas kādu gadījumu, ko ir vērts atbalstīt ar saviem ziedojumiem. Tās pašas dienas vakarā sāksies globālā jauniešu lūgšanu nedēļa, sekojot dienas aktivitātēm. Tā ir lieliska iespēja uzaicināt uz kopīgu vakaru kaimiņus, kas ir jautājuši par septītās dienas adventistu ticību vai iedrošināt jauniešus, kas ir pametuši draudzi, atkal sākt nākt.
Kā draudzes var iesaistīties šajā programmā? Bosvela iesaka: “Izskatiet mājas lapu. Lasiet vēsturi. Daudzi cilvēki varbūt zina par programmu, bet ne pilnībā. Iesaistieties! Pastāstiet draugiem! Tā ir laba iespēja apmierināt vajadzību.” Uzziniet, vai citas draudzes jūsu savienībā vai ūnijā piedalīsies, un tad apvienojiet pūles, lai darītu to kopā!
Lai gan šis pasākums ir vērsts uz jauniešiem, iesaistīties var visu vecumu cilvēki, sākot ar lūgšanu par jauniešiem līdz pat grupas transporta nodrošināšanai un vadīšanai. Pagājušajā gadā kāda grupa Dienvidamerikā noīrēja sporta stadionu, lai izmitinātu visus draudzes locekļus, kas bija sapulcējušies, lai lūgtu par jauniešu darbu sabiedrībā. Šī iniciatīva sniedzas tālāk par vecuma, dzimuma un etniskās piederības robežām.
Jauniešu vadītāji ir sajūsmināti redzēt, ka šīs pūles izmaina dzīves. “Pēc tam, kad mēs esam redzējuši ziņas, liecības un pasaulplašās aktivitātes, kas atspoguļotas 150 miljonos digitālo sociālo mediju kadros 2017. gada jauniešu dienā, mēs zinām, ka Dievs kalpo tiem, kam ir kāda vajadzība, ar mūsu nenogurstošo jauniešu palīdzību, kas ir apņēmušies būt Jēzus rokas un kājas.”.
Vairāk par Globālo jauniešu dienu varat lasīt youth.adventist.org/GYD vai arī sekojot jauniešu nodaļai sociālajos medijos: Facebook
(@GCYouthMinistries), Twitter
(@GCYthMin), Instagram
(@gcythmin) vai
YouTube.
*Jauniešu nodaļa vēlas piebilst, ka tādām aktivitātēm, kas saistītas ar smagu darbu, piemēram, krāsošana utml., vajadzētu tikt plānotām citā dienā, nevis sabatā.
Avots:
ANN