Atgriešanās ir tāds Svētā Gara darba rezultāts, kas rada izmaiņas attieksmē pret Dievu un palīdz Viņu iepazīt arvien dziļāk.
Jūs paši nevarat izvēlēties savu dzimšanas dienu. Neviens līdz šim nav spējis to izdarīt. Kad tuvojas cilvēka laiks ienākt šajā pasaulē, viņa dzimšanas diena jau ir izvēlēta. Kaut gan medicīna kā zinātne ir progresējusi, nav viegli izvēlēties arī kāda cita dzimšanas dienu.
Atgriešanos sauc par jaunpiedzimšanu. Tas ir garīgās dzīves sākums. Un, tāpat kā fiziskajā dzīvē, jūs nevarat izvēlēties savu garīgo dzimšanas dienu.
Kad mans dēls mācījās vidusskolā, es nolēmu, ka viņam ir pienācis laiks atgriezties. Kādu dienu es viņu nosēdināju sev blakus, vēlēdamies kaut ko šajā jomā panākt. Tas bija neveiksmīgs mēģinājums. Galu galā mēs abi bijām neapmierināti. Es biju aizmirsis pirmo atgriešanās principu — tas ir Svētā Gara darbs. Mēs nevaram atgriezt sevi, un mēs nevaram atgriezt kādu citu. Šo pārmaiņu var panākt vienīgi Svētā Gara brīnumdarošais spēks.
Jaunieši bieži vien pārprot, kas patiesībā ir atgriešanās. Daži ir meklējuši Damaskas ceļa pieredzi, aizmirsdami to, ka pat Pāvilam vajadzēja trīs gadus pavadīt Arābu tuksneša klusumā, pirms viņš bija gatavs sākt savu sabiedrisko kalpošanu. Otra galējība ir tāda, ka cilvēki nav īsti pārliecināti, vai viņi ir atgriezušies, bet uzskata, ka tā ir vajadzējis notikt, jo viņi ir audzināti kristīgā ģimenē. Daži ir devuši solījumu Kristum, bet, kad tie neredz brīnumainas izmaiņas savā raksturā nākamajā dienā pēc solījuma došanas, šie ļaudis secina, ka viņi nav tikuši atgriezti, vai arī gaida nākamo emocionālo aicinājumu jeb pacēlumu, lai mēģinātu vēlreiz.
Tādējādi kļūst īpaši svarīgi atrast atgriešanās definīciju. Atgriešanās ir Svētā Gara darbības rezultāts, un tā rada izmaiņas attieksmē pret Dievu. Kad tika atgriezts pazudušais dēls? Tad, kad viņš bija cūku kūtī. Un kur bija pazudušais dēls uzreiz pēc savas atgriešanās? Joprojām cūku kūtī. Kāds vienmēr noteikti pateiks: “Bet viņš tur ilgi nepalika.” Tā ir taisnība. Bet kas mainījās viņa atgriešanās brīdī? Viņam tomēr priekšā bija vēl garš ceļš, līdz viņš sasniedza sava tēva mājas, bet viņa attieksme pret tēvu krasi izmainījās. Un šī attieksmes maiņa sagatavoja ceļu turpmākām pārmaiņām.
Atgriešanās izveido jaunu Dieva iepazīšanas līmeni. Neviens nevar pats ēst vai elpot, kamēr nav piedzimis. Kaut arī ir iespējams paātrināt atgriešanās procesu, pavadot daudz laika dievbijības pilnā gaisotnē, mēģinājums dzīvot garīgu dzīvi būs tikai garlaicīgs un grūts, līdz cilvēks piedzims arī garīgi. 1. Korintiešiem 2:14 teikts: “Miesīgais cilvēks nesatver to, kas nāk no Dieva Gara; jo tas viņam ir ģeķība, viņš to nevar saprast, jo tas ir garīgi apspriežams.”
Viens no brīnumiem, ko paveic Svētais Gars atgriešanās laikā, ir jauna Dieva iepazīšanas līmeņa radīšana. Lai Viņam pareizi kalpotu, mums jāatdzimst no dievišķā Gara. Tas šķīsta sirdi un atjauno prātu, dodot mums jaunas spējas mīlēt un atzīt Dievu.
Nav svarīgi, vai jūs esat uzauguši ateistu vai patiesu kristiešu ģimenē. Lai varētu ieraudzīt Debesu Valstību, jums ir jāpiedzimst no jauna. Jāņa 3:3 Jēzus teica Nikodēmam: “Patiesi, patiesi Es tev saku, ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības.”
Un jūs varat zināt, vai esat atgriezts. Tā ir taisnība, ka atgriešanās stāsti atšķiras tikpat ļoti kā mūsu cilvēcisko emociju gamma, bet tomēr ir skaidri jūtams atgriešanās pārdzīvojums. Ar tikpat neredzamu spēku kā vējš Kristus pastāvīgi iedarbojas uz sirdi. Maz pamazām, varbūt pat cilvēkam pašam to neapzinoties, rodas ietekme, kas dvēseli velk pie Kristus. Tā var rasties, domājot par Viņu, lasot Svētos Rakstus vai klausoties dzīva sludinātāja vārdus. Tad pēkšņi Gars nāk ar tiešu aicinājumu, un sirds ar prieku nododas Jēzum.
Vai šis “pēkšņi” jau ir noticis ar jums? Vai jūs esat paļāvušies uz savu labo uzvedību, savu vietu draudzē vai arī uz savu kristīgo ģimeni, lai nodrošinātu sev glābšanu?
Bet varbūt jūs esat koncentrējušies uz savām vājībām un kļūdām vai secinājuši, ka jūs nekad neesat ticis atgriezts?
Kad jūs sapratīsit, kas ir atgriešanās, jūs zināsit, vai esat to piedzīvojuši.